Çelik Kapı Modelleri

Çelik Kapı Modelleri

Ucuz Çelik Kapı

En ekonomik serimiz olan ucuz çelik kapılarda çivi kilit dediğimiz kilit sistemi kullanılır. Kilitler Hok markadır. Üstte ve altta 2 kademeli 3 milli kilitler kullanılmıştır. Anahtarın girdiği bölgeyi koruma sistemine rozet adı verilir. Ucuz çelik kapılarda içten ve dıştan vidalı rozet kullanılmıştır. Güvenlik olarak ahşap kapıya kıyasla daha korunaklıdır. Sac kalınlığı 1.2 mm ve 5cm kanat kalınlığına sahiptir. Ön ve arka yüzeyi mdf olup iki mdf arasında boydan iki adet U sac profil bulunmaktadır. Bu kapının diğer kapılardan ucuz olmasının sebebi kullanılan sacın kalınlığı, kilit sistemleri, rozet sistemleri ve aksesuarlar arasındaki farktan kaynaklanır. Ucuz çelik kapı serisi genellikle güvenlik sorunu daha az olan mekanlar veya kiracılar tarafından tercih edilir.

Laminoks Çelik Kapı

Bir üst modeli laminoks çelik kapılardır. Bu serideki kapılarda monoblok dediğimiz kilit sistemi kullanılır. Kilitler Hok marka olup bilyalı anahtarlı ve 5 yıl garantilidir. Üstte 3 kademli kanca kilitli, altta 3 kademeli 3 milli kilit kullanılmıştır. Anahtarın girdiği bölgeyi koruma sistemine rozet adı verilir. Ayrıca bu serideki kapılarda gömme dediğimiz rozet sistemi kullanılmıştır. Rozet dışarıdan keski vb cisimlerle gelebilecek darbelere karşı açılamayacak sağlamlıkta olmalıdır. Gömme rozet sisteminde rozet kapının gövdesine gömülür ve dışarıdan gelebilecek müdahalelere karşı daha dayanıklı hale getirilir. Bu sayede dışarıdan kilitlere müdahale neredeyse imkansız hale gelir ve kendinizi daha güvende hissedebilirsiniz. Kilit ve rozetin haricinde kapının teknik özellikleri de tabi ki önemlidir. Laminoks çelik kapılar 1.5 mm sac kalınlığı ve 8cm kanat kalınlığına sahiptir. Çelik kapının ön ve arka yüzeyi boydan boya mdf kaplama olup iki mdf arasında boydan boya sac panel, yatay dört köşe profil ve strafor ile doludur. Aksesuar olarak da boru kol, halka taktak ve krom aksesuarlar kullanılmıştır. Laminoks serisini ucuz çelik kapıyla kıyaslarsak güvenlik açısından oldukça donanımlı, dış görünüş olarak ise daha dolgun bir görünüme sahiptir.

Tırnaklı Çelik Kapı

Tırnaklı çelik kapılar laminoks serisinin bir üst modelidir. Kilit ve teknik özellikleri laminoks serisiyle aynıdır. Tek fark tırnak sistemini bulunmasıdır. Tırnak sistemi, kapı kapalıyken kanadın kilit kısmında bulunan yukarıdan aşağıya çıkıntılı bir metal parçasının kasanın içindeki yuvasına geçmesiyle dışarıdan kart, pet şişe, levye, demir vb yabancı cisimlerle kilit bölgesine müdahale edilmesini imkansız hale getiren sistemdir. Bu sistem sayesinde hırsızlıklara karşı eviniz ve sevdikleriniz daha güvende.

Ultralam Çelik Kapı

Ultralam çelik kapılar tırnaklı serisinin bir üst modelidir. Tırnaklı serisinin sahip olduğu kilit ve teknik özelliklerin hepsini barındırmaktadır. Evinize en üst düzeyde güvenliği sağlamasının yanında göze daha çok hitap eden pürüzsüz, parlak yüzeyi ve keskin hatlarıyla evinize daha ferah bir görünüm sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir